TİDE - Türkiye İç Denetim Enstitüsü
Kullanıcı Adı: Şifre: Üye olmak istiyorum | Şifremi unuttum
TİDE
TIDE ECIIA IIA
TİDE, ECIIA ve IIA üyesidir
About TIDE
TIDE Hakkinda
Hakkımızda / Enstitü Organları / Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU

Menteş Albayrak - Yönetim Kurulu Başkanı

Anadolu Grubu’nda Denetim Koordinatörü olarak görev yapmakta olan Menteş Albayrak, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Sabancı Üniversitesi’nde MBA yaptı. 1995 yılından itibaren Anadolu Grubu’nda Holding ve grup şirketlerinde çeşitli Mali İşler, Hazine, Finansal Kontrol ve Denetim görevlerinde bulunan Albayrak, 15 yıl yönetim ve 13 yıl iç denetim tecrübesine sahiptir. 2010 yılından itibaren TİDE Yönetim Kurulu’nda yer alan Albayrak, 2014-2016 döneminde de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev  yapmıştır.  Menteş Albayrak, çeşitli konferans, seminer ve panellere katılarak, mesleğe katkı sağlamıştır.

İbrahim Murat Çağlar - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Koç Holding’de Denetim Grubu Koordinatörü olarak görev yapan İbrahim Murat Çağlar, 1997 yılında Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 8 yıl bağımsız denetim ve 12 yıl iç denetim olmak üzere toplam 20 yıl iş tecrübesi bulunmaktadır. 20 yılın 16 yılında çeşitli yönetim kademelerinde görev almıştır. CFE, SMMM ve CRMA sertifikalarına sahip olan  Çağlar TÜSİAD ve Kurumsal Yönetim Derneği’nde TİDE’yi temsilen çalışma gruplarında aktif olarak görev almaktadır. 2014-2016 döneminde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Mustafa Kemal Tapkan- Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Standard Profil Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.’de Denetim Direktörü olarak görev yapan Mustafa Kemal Tapkan, Marmara Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Toplam 16 yıl iç ve dış denetim tecrübesi bulunan Tapkan, SMMM ve CRMA sertifikalarına sahip. İç Denetim Dergisi’nde ve TİDE Yayınlarından çıkan kitaplarda yazı, makale ve çevirileri yer alan Tapkan, çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı, konferans, seminer ve organizasyonlarda iç denetim konusunda sunumlar yapmıştır. Tapkan aynı zamanda TEİD (Türkiye Etik ve İtibar Derneği) Etik Kurulu Üyeliğine devam etmektedir.

Bülent Yurdalan - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Finansbank A.Ş. de İç Sistemler Başkanı olarak görev yapan Bülent Yurdalan Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi Kütahya Yönetim Bilimleri Fakültesi mezunu. 34 yılı aşkın Bankacılık deneyimi bulunan Bülent Yurdalan sırası ile Pamukbank, Cıtıbank ve 28 yılı aşkın bir süredir halen görev yaptığı bankada çalışmakta. Farklı bölümlerde görev alan Yurdalan Yurt dışı ve Yurt içi iştirak bankalarında da üst düzey yöneticilik yapmış. TİDE nin kurucu üyeleri arasında yer almış olup, 2014-2016 döneminde de TİDE Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreter olarak görev yapmıştır.

Prof.Dr. Nur İrem Nuhoğlu  - Yönetim Kurulu Üyesi – Genel Sekreter

Prof. Dr. Nur İrem Nuhoğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Denetim ve yönetim konularında yılların deneyimine sahiptir. Araştırma alanları içerisinde muhasebe, denetim ve finansal analiz konuları yer almaktadır. SMMM ve YMM sertifikaları bulunmaktadır. 2014-2016 döneminde Akademik İlişkiler Komitesi üyeliği ve Uluslararası Akademik Forum 2016 organizasyon komitesinde görev almıştır.

Okan Gün - Yönetim Kurulu Üyesi – Sayman Üye

AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de İç Denetim Direktörü olarak görev yapan Okan Gün, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.’deki görevinden önce PricewaterhouseCoopers’da 14 yıl çalışan Gün bu sürenin son 10 yılını çeşitli yönetim kademelerinde geçirdi. 2001 – 2003 yılları arasında PwC’nin Londra ofisinde çalışan Gün, CRMA, SPK Denetim Lisansı, SMMM ve Hazine Müsteşarlığı Denetçi Lisansı’na sahiptir. 2014-2016 döneminde Yönetim Kurulu Yedek üyesi olarak görev almıştır.

 

Uluhan Kumru - Yönetim Kurulu Üyesi

Anadolu Efes’te Grup İç Denetim Müdürü olarak görev yapan Uluhan Kumru, Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi MBA programı mezunudur. Halen Yeditepe Üniversitesi’nde Kurumsal Finansman alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir. TİDE’de 2014-2016 döneminde sertifikasyondan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Finans, Perakende, Havalimanı ve Hızlı Tüketim sektörlerindeki iş modelleri ve iç denetim uygulamaları konusunda deneyim sahibi olan Kumru, CIA sertifikasına sahiptir. Çeşitli kurumlarda, Operational Risk Issues & Audit Methodology for Retail Stores, COSO IC/ ERM, Uluslararası İç Denetim Standarları ve Çalışma Kağıtları eğitimlerinde eğitmen olarak görev yapmıştır.

Erhan Fatih Anlar - Yönetim Kurulu Üyesi

Coca – Cola İçecek A.Ş.’de, Uluslararası Operasyonlardan sorumlu İç Denetim Müdürü olarak görev yapan Erhan Fatih Anlar, Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. 8 yıl denetim ve 4 yıl yönetim tecrübesi bulunmaktadır. CIA,CRMA ve ISO 9001:2000 Kalite İç Denetçisi sertifikalarına sahip olan Anlar, TİDE Kurumsal İlişkiler Komitesi’nin oluşumundan yer almış ve 2 yıl komite başkanlığı görevini üstlenmiştir. Halen ilgili komitenin faaliyetlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak enstitünün iletişim çalışmalarında görev almaktadır.

Ethem Yenigün - Yönetim Kurulu Üyesi


Ethem Yenigün, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden lisans, Marmara Üniversitesi Maliye Teorisi bölümünden yüksek lisans derecelerini aldı. 2011 yılında Darüşşafaka Cemiyet’nde risk esaslı iç denetim biriminin kurulmasında görev aldı.  Halen Darüşşafaka Cemiyeti’nde İç Denetim Müdürü ve Etik Kurul üyesi olarak görev yapıyor. Üye olduğu tarihten itibaren çeşitli komitelerde faal olarak çalışan Yenigün, 2014-2016 döneminde Denetleme Kurulu üyesi olan olarak görev yaptı.“Kampüsten Geleceğe: Kariyerimi Şekillendirirken İç Denetim” kitabının yazarlığını,  Ali Kamil Uzun’la birlikte “Gelecek Zirvesi: Gelecek İçin Değerlerimizi Bilmek” kitabının editörlüğünü yaptı.  “Meslekte Mükemmelliğin Küresel Paydaşı: Türkiye İç Denetim Enstitüsü” kitabının yayınlanmasına katkı sundu. İç Denetim Dergisi editörü olarak görev yapıyor. İSMMMO Akademi-TİDE Mali İç Denetim Sertifikası’na sahip Yenigün, TİDE 2015 Bireysel Farkındalık ödülünü kazandı. 2005-2009 döneminde göç, stratejik planlama, kalkınma, sosyal harcamalar, sosyal politikalar, kamu harcama analizi, kamu bütçesi konularından çalıştı. Bu konularda konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı. Uluslararası Bütçe Ortaklığı tarafından uygulanan Açık Bütçe İnsiyatifi projesinin Türkiye ülke uzmanlarından biri olarak görev yaptı. Sosyal harcamalar, kamu harcama analizi, yemek antropolojisi konularında kitaplara ortak yazarlık yaptı. Edebiyet, sürdürülebilirlik ve iç denetim konularında yazılar yazıyor.

Pelin Pehlivan - Yönetim Kurulu Üyesi

Türk Telekom Grubunda Güvenlik Güvence Grup Müdürü olarak Pelin Pehlivan, ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, Sabancı Üniversitesi’nde Bilgi Teknolojileri yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına Pamukbank kurumsal pazarlama yönetici yardımcısı olarak başlayan Pelin Pehlivan, 1 senelik Pazarlama kariyerinin ardından Sabancı Holding bünyesindeki Aknet ve Akbank’ta Bilgi Teknolojileri Denetçisi olarak çalışmıştır. Bu süre zarfında Akbank, Akbank’ın iştirakleri ve hizmet sağlayıcılarının denetimlerinde ve çeşitli projelerin danışmanlığında görev almıştır. 2013 yılında Avea’da IT İç Denetimden sorumlu Müdür olarak çalışmaya başlayan Pelin Pehlivan, Nisan 2015’den itibaren Türk Telekom Grubu Güvenlik Güvence Grup Müdürü olarak görevine devam etmektedir. CISA, ISO 27001 LA, CRISC, CEH, COBIT Foundation ve ISO 9001:2000 Kalite İç Denetçisi sertifikalarına sahiptir. 2014 -2016 döneminde Kurumsal İlişkiler Komitesinde ve TİDE Alt Yapı Yenileme ve Güvenlik Projesi’ nde görev almıştır.

Tolga Usluer - Yönetim Kurulu Üyesi

Finansbank’ ta Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. ODTÜ İktisat Bölümünde Lisans, Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA programlarını tamamlayan Usluer, Yeditepe Üniversitesi’nde Doktora çalışmalarına devam etmektedir. 15 yıl denetim, 8 yıl Yönetim olmak üzere toplam 16 yıl iş tecrübesi bulunmaktadır. CIA ve CRMA sertifikalarına sahiptir. 2014-2016 döneminde Akademik İlişkiler ve Kurumsal İletişim Komitelerinde görev almıştır.

İbrahim Huyugüzel - Yönetim Kurulu Üyesi

ING Bank A.Ş. de İç Kontrol’ den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. ODTÜ İşletme bölümü mezunudur. 8 yıl denetim, 9 yıl yönetim olmak üzere toplam 18 yıl iş tecrübesi bulunmaktadır. CIA sertifikası sahibidir.

Mustafa Sönmez - Yönetim Kurulu Üyesi

ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.’de Direktör - COO Vekili olarak görev yapmaktadır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 8 yıl denetim, 8 yıl yönetim olmak üzere 12 yıl iş tecrübesi bulunmaktadır. CIA ve CRMA sertifikalarına sahiptir.  TİDE Sertifikasyon Komitesi ve Standartlar ve Kalite Güvence Komitesi üyeliği ile IIA Exam Development Committee üyeliği yapmaktadır.

 

Seminer Programı

Diğer Sitelerimiz

İç Denetim Dergisi

Türkiye İç Denetim Kongresi

Mesleki Gelişim Akademisi

Akademik Forum 2016

İç Denetime Genç Bakış

Sanal Müze

Site İçi Arama

Ara


Site Haritası / Sıkça Sorulan Sorular

Basn Odas
Basın Odası Mevzuat Envanteri